Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Uganda v srdci nejopravdovější Afriky nabízí vynikající podmínky pro pozorování zvířat a ptáků. Ornitologové zde doposud napočítali 1051 druhů ptáků.

Uganda v srdci nejopravdovější Afriky nabízí vynikající podmínky pro pozorování zvířat a ptáků. Zemi nazval Churchill „perlou Afriky“ a v současnosti se po bouřlivých desetiletích těší poměrné stabilitě. Země je na rozdíl od většiny afrických zemí celá krásně zelená, plná nejrůznějších bažin, kráterových jezer a řek. Mezi největší zážitky patří pozorování šimpanzů a zejména setkání s nejvzácnějším druhem primátů – horskými gorilami. Na planinách je také možnost pozorovat zástupce většiny druhů zvířat afrických savan – od kopytníků až po slony. Uganda je známá úžasnou druhovou pestrostí zástupců ptačí říše. Ornitologové zde doposud napočítali 1051 druhů ptáků. Národním ptákem je nádherný jeřáb královský, jehož poddruh jeřáb chocholatý (Balearica regulorum gibbericeps) zdobí ugandskou státní vlajku.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně.

2. den: Příjezd do města Entebbe. Následuje přejezd do Kampaly (cca 43 km). Ubytování: Kengele Motel.

3. den: Po snídani odjezd do rezervace Ziwa Rhino, pozorování nosorožců. Po obědě přejezd přes Masindi do NP Murchison Falls. Ve večerních hodinách návštěva vrcholu vodopádů, kde budeme svědky úžasné podívané v podobě západu Slunce, netopýří jeskyně stejně jako vodopádu padajícího z výšky 80 metrů.

Ubytování: Red Chilies Bandas

4. den: Ještě před snídání nás čeká okružní jízda po Burigi, kde můžeme pozorovat stáda slonů, hyeny, žirafy, leopardy, lvy stejně jako různé druhy ptáků. Návrat na pozdní snídani, možnost koupání v bazénu. Po obědě si užijeme tříhodinovou plavbu pod vodopády – zde je možné pozorovat hrochy, krokodýly nebo čápy.

Ubytování: Red Chilies Bandas

5. den: Po časné snídani odjezd do 430 km vzdáleného NP Kibale Forest přes Hoima, Mityana, Mubende a Fort Portal – oběd po cestě. Cesta nás povede přes rozlehlé banánové a čajové plantáže. Ubytování v Kibale Creater Valley v lodge.

6. den: Po snídani se vydáme s průvodcem hledat šimpanze. V těchto místech je jejich koncentrace nejvyšší. Po obědě odjezd do NP Queen Elizabeth (cca 160 km) se zastávkou na pozorování plameňáků. Ubytování v Mweya Hostel se společným sociálním zařízením.

7. den: Před snídaní projížďka po Kasenyi, kde budeme opět pozorovat stáda slonů, žirafy a různé druhy ptáků. Návrat na snídani. Odpoledne tříhodinová projížďka lodí po kanálu Kazinga. Kanál je místem s největší koncentrací hrochů na světě. Kromě nich tady budeme pozorovat také buvoly, ptáky a také můžeme sledovat místní rybáře při práci v Kazinga Fishing Village. Večer návrat do lodge na večeři a přespání.

8. den: Po snídani odjezd do Kisoro/ Bwindi (podle toho, kde dostaneme gorilí permit). Cestou pojedeme přes „Switzerland of Africa“. Budeme míjet hory, kopce, jezera, tropický deštný prales a bambusový les. Oběd v Kibale. Večeře a přespání v penzionu.

9. den: Po poradě s průvodcem se vydáme na dobrodružnou cestu za horskými gorilami. Budeme mít možnost se setkat tváří v tvář se stříbrohřebetým samcem a jeho rodinou. Návrat na ubytování.

10. den: Po snídani odjezd do Mbarara – Lake Mburo National Park, který je domovem pro zebry, antilopy a slony.    Večer projížďka lodí po jednom z jezer. Večeře a přespání ve stanovém táboře.

11. den: Po snídani pokračujeme do Kampaly s přestávkou na oběd v Masaka. Možnost nákupu suvenýrů - tradiční rohože, stoličky nebo bubny. Večeře a přespání v Kengele Motel.

12. den: V případě večerního odletu si můžeme užít celý den exkurzí po Jinja, kde pramení Nil, Ssezibwa Falls nebo Namugongo Martyrs Shrines. Večer návrat do Kampaly a odjezd na letiště v Entebbe. Odlet do Prahy nebo Vídně.


Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!