Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Pojeďte se s námi podívat na výběr nejlepších ZOO našich sousedů.

1. Den - odjezd z ČR ve večerních hodinách (Praha cca 21-22.00,

Brno cca 0.00-1.00). Noční přejezd do Maďarska.

2. Den - Nyíregiháza Zoo – Sostó-Tato nesmírně dynamicky se rozvíjející zahrada byla otevřena v roce 1974, na ploše asi 30 hektarů chová přes 500 druhů v krásném lesním prostředí původních dubových lesů a jedná se o druhově druhou největší zoo po budapešťské zahradě, expozice odpovídají geografickému členění kontinentů. Původní zoologická koncepce počítala s výhradně evropskými druhy, obývajícími Panonskou pánev, nicméně nedostatek návštěvníků a zejména absence exotických druhů vedl k revoluční změně koncepce, která přišla v roce 1996 a od té doby přibývají každý rok nové expozice i nové druhy. Podle britského specialisty na zoologické zahrady Anthony Sheridana byla zoo naposledy v roce 2021 vyhlášena jako nejlepší evropská zahrada v kategorii od čtvrt miliónu do půl miliónu návštěvníků.
Asi nejzajímavější stavbou je Zelená pyramida – obrovský několikapatrový asijský pavilón s oceanáriem, terárii, nočními expozice, obrovským vodopádem a skleněným průchodem přes expozici slonů a gibonů. Africké panorama a Tarzanova stezka prezentují pohled na africkou faunu a skrz dlouhou lávku je možné projít všechny expozice i pavilóny. Atraktivním komplexem je i Arktika, tvořená expozicemi lachtanů, tuleňů, tučňáků a ledních medvědů. Dalším z výrazných komplexů je Victoria House, prezentující převážně fauna a flóru tropické Jižní Ameriky, oblast věnovaná fauně a flóře And s medvědy brýlovými a jaguáry, nejmenší kontinent prezentuje Australský pavilón. Aktuálně posledním projektem dokončeným minulý rok, je expozice pro indické nosorožce a žraloky. Celkově je kolekce enormní – dva druhy slonů, dva druhy nosorožců, hrošíci liberijští, žirafy, 2 druhy zeber,  africké antilopy – adaxové, antilopy vrané, kudu, přímorožci, vodušky,  sitatungy, takinové, gorily nížinné, orangutani bornejští, medvědi lední a brýloví, rozmanité druhy velkých koček. Bohaté zastoupení mají nicméně všichni zástupci živočišné říše.

Přejezd do Budapešti, nocleh v hotelu.

3. Den - Zoo Budapešť- jedná se o nejstarší zoologickou zahradu v Maďarsku a zároveň jednu z nejstarších v Evropě. Založena byla v roce 1866 a zaujímá plochu asi 18 ha. Na této poměrně malé ploše můžeme najít druhově velmi početnou skladbu. V roce 2021 chovala zoo 126 druhů savců, 146 druhů ptáků, 127 druhů plazů, 26 druhů obojživelníků a 220 druhů ryb. Průměrná roční návštěvnost je kolem jednoho miliónu návštěvníků. Zoo je zároveň i botanickou zahradou a některé z pavilónů jsou opravdovými architektonickými skvosty, do nichž se promítá mnoho stavebních slohů, asi nejznámější je pavilón s byzantskou kopulí, který dodnes slouží slonům a hrochům. I v případě nepříznivého počasí nabízí zahrada velké množství pavilónů, jednou z dominant zoo jsou „Malá a Velká skála“, expozice vybudované v tradičním hagenbeckovském stylu, z dalších expozic můžeme jmenovat téměř 100 let starý palmový skleník, dnes nesoucí název America Tropicana, skýtající domov pestré sortě jihoamerických ptáků, plazů a ve spodním patře i ryb, s tropickou halou s aligátory a volně se pohybujícími lenochody. Magic Mountain je jedna z nejnovějších expozic, vybudovaná přímo ve „Velké skále“, prezentuje širokou paletu druhů, představuje různorodost flóry a fauny, jejich evoluci a vztahy mezi lidmi a přírodou. Najdeme zde téměř 100 druhů především menších živočichů, návštěvníci si mohou vyzkoušet různé interaktivní hry a prohlédnout modely spousty živočišných druhů. Zahrada zahrnuje pestrou škálu australských druhů, kterým je věnován vlastní pavilón, kde najdeme zejména různé druhy papoušků, plazů, průchozí noční expozici s kuskusy zemními, kusu liščími a klokánky králikovitými, stejně jako vzácné australské druhy – vakoplšíky létavé, vakorejsky čtyřprsté, novoguinejský poddruh ježury nebo vombaty obecné tasmánské. János Xántus House je pavilónem představujícím oblast jihovýchodní Asie s pestrou paletou ptačích druhů a hulmany jávskými, unikátní je i pavilón prezentující velké množství jedovatých druhů hadů a varany komodské. Dalším z velkých komplexů je Africký dům, kde najdeme nyaly, vodušky jelenovité, žirafy Rotschildovy, gazely dama tmavé a nosorožce tuponosé, stejně tak i menší zástupce africké fauny, jako mangusty žíhané nebo hrabáče kapské. Zoo nabízí veškeré návštěvnicky oblíbené druhy – gorily nížinné, orangutany sumaterské, medvědy lední, indické slony, velké kočkovité šelmy, stejně tak i vzácné druhy jako vydry obrovské, prasata vissajanská, buvoly pralesní,  mangabeje žlutobřiché, kočkodany čepičaté,  dhouly čínské, rosomáky, takiny zlaté, myši bobří, hlodouny menší, pískomily menší, květomily černohlavé, korejský poddruh výra velkého, vlhovce chocholaté, biskoupky tmavomodré nebo trnočolky nachové.

Odpoledne odjezd. Příjezd do ČR ve večerních až nočních hodinách.

Termín:

20. - 22. 5. 2022

Cena:

4.590,- Kč

Cena zájezdu zahrnuje: 

 • 1x ubytování v hotelech BB hotel nebo podobný ve 2lůžkových pokojích,

 • pobytové taxy,

 • dopravu zájezdovým autobusem,

 • průvodce,

 • pojištění proti úpadku CK

Fakultativní příplatky: 

 • 1x snídaně                                     120,- Kč

 • komplexní pojištění včetně storna 210,- Kč

Slevy:

 • účastníci z minulých let,

 • senioři nad 60 let,

 • mládež do 18 let, včasný nákup do 31. 3. 2022 

        -200,- Kč/os. 

(Slevy nelze sčítat)

 • děti do 12 let ubytované se 2 dospělými na pokoji  -2.090,- Kč

Cena zájezdu nezahrnuje: 

 • vstupy,

 • další pojištění

Odjezdová místa:

 Praha, Jihlava (Pávov), Brno, Břeclav, Bratislava+ další dle zájmu větší skupiny – nad 15osob

Ubytování: Hotel BB nebo podobný -  ubytování ve 2lůžkových pokojích. Každý pokoj má barevnou televizi, umyvadlo, zrcadlo, stůl a židli, sprchu a WC. Ledničky nejsou k dispozici. Povlečení a ručníky jsou zahrnuty v ceně. Možnost kontinentální  snídaně formou bufetu- pečivo, máslo, marmeláda, juice, káva, čaj, mléko, jogurt, někdy ovoce a zelenina.

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!