Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Putování po ptačích parcích a ZOO v Belgii a Holandsku 2. 7. - 8. 7. 2018

Belgie i Holandsko patří mezi chovatelsky nejvyspělejší země světa. Pojeďte se s námi podívat na výběr toho nejlepšího.

PROGRAM:

1. den: odjezd z ČR v odpoledních (Morava) ve večerních hodinách (Praha), cesta přes SRN.

2. den: ​PAIRI DAIZA (9 hod.) - původně ptačí park Paradisio byl přebudován na jednu z nejúžasnějších  ZOO na světě. Park je vybudován na území cisterciáckého kláštera svatého Vincenta. Fantastické pavilony jsou spojené s kulturou jednotlivých států, případně světadílů. V australském pavilonu Mura Mura je největší sbírka stromových kapradin na světě – 700. Chovají zde vombaty, koaly a úžasné ďábly medvědovité. V asijské části je Timorská vesnice, obrovský hinduistický chrám Agung Santi Bhuwana nebo balijský Květinový chrám s asijskými vydrami. Horní část mělkého údolí byla přebudována v čínském stylu – zastřešené chodníky nad hladinou, jen s úzkými průhledy. V největší kryté hale jsou  tři biotopy – tropy, savany, poušť. Park chová člunozobce v prostorné expozici, která představuje výsek africké papyrové bažiny. V této obří voliéře mají ptáci možnost létat a zvolit si vhodné místo k hnízdění. První v lidské péči narozený člunozobec zde spatřil světlo světa v roce 2008 a byl pojmenován Abu. Z velkých zvířat jsou zde sloni, hroši, nosorožci, žirafy, bizoni, pandy velké... Jedinečný je chov kuskusů medvědích a jediných lumíků rašelinných a slepců egyptských v Evropě. Dále obří akvária Nautilus, kde uvidíte nejvzácnější suchozemské želvy světa – angonoky. Vesnice afrického kmene Tamberma, Tropicalia, voliéry s papoušky… V kabinetě mystérií je sbírka kuriozit uložených v autentických vitrínách z XIX století z Londýnského námořního muzea. Každoročně se zoo rozšiřuje o další atrakce. Posledními přírůstky jsou gorily, orangutani a obrovská africká savana. Ubytování a nocleh v hotelu Ibis Budget.​

3. den: Nally´s papegeaaien opvang – Belgické záchranné centrum pro exotické ptactvo se nachází poblíž Brugg. Centrum se stará především o opuštěné papoušky a další ptáky. Chovají kakadu, ary, amazoňany ale i běžné papoušky. Mezi nimi je i víc jak 60 letý amazoňan venezuelský, pár arů vojenských nebo vzácný amazoňan velký mariaský (Amazona o. tresmariae). ZOO ANTVERPY - nejstarší zoo v zemi a jedna z nejstarších zoo na světě. Byla založena v roce 1843. Během devatenáctého století bylo vystavěno několik budov "exotického stylu", které slouží k umístění zvířat. Zůstalo zachováno původní akvárium s teráriem nebo ptačí pavilón. Zoo je oázou klidu uprostřed tepajícího města. Jedna z nejpozoruhodnějších budov je egyptský chrám z roku 1856, který v současné době obývají žirafy. V zoo se nachází 5000 zvířat z toho 950 různých druhů. Probíhá zde rozsáhlá rekonstrukce, přičemž zoo si zachovává svůj jedinečný historický ráz. Byla už dokončena rekonstrukce savany - žirafy kordofanské a zebry Hartmannové nebo venkovní expozice pro lidoopy. Nová voliéra s dvaceti druhy afrických ptáků mezi buvoly kaferskými. Zoo je známá chovem okapi, koal, indických nosorožců    nebo nestorů kea. V kolekci zvířat se nachází mnoho dalších vzácných zvířat - jediná gorila východní chovaná v zajetí, babirusy, stromoví klokani, kančil balabacký, bércoun Petersův, kočkodan Hamlynův. Odsud je to jen kousek do historického centra města, hlavně na bývalé hlavní tržiště, dnes náměstí Grote Markt s dlouhou renesanční radnicí a cechovní domy z 16. a 17. století s bohatou sochařskou výzdobou. Radnice je ukázkovým příkladem vlámské renesance. Dominantou města je gotická katedrála na nábřeží Šeldy zasvěcená Panně Marii. Krátká    večerní prohlídka města s průvodcem. Nocleh v hotelu Ibis Budget v Antverpách.

4. den: poblíž Antverp navštívíme další ZOO - Planckendael – 40 ha, 188 druhů zvířat 1075 kusů. Zoogeografické uspořádání je podle 5 kontinentů. Žirafí dům, pavilón bonopů, včelí dům, nový krásný sloninec, průchozí výběh s tučňáky Humboldtovými. Vynikající je zejména oddělení Austrálie - ďábli, koaly, ježury, vombati. Pěkná kolekce antilop - jediné gazely pískové v Evropě, pekari Wagnerův, žirafy kordofánské, indičtí nosorožci, také irbisi horští. Přejezd do Holandska. Nocleh hotel Premiére Classe v Bredě.

5. den: Ouwehnads Zoo v Rhenen – otevřena v roce 1932 (22 ha). Přestože byla ZOO během 2. světové války z velké části zničena byla obnovena a dokonce rozšířena na 22 hektarů. Stala se jednou z nejprogresivnějších ZOO v Holandsku. Na jaře 2017 byl otevřen super nový areál pro pandy velké Pandasia. Chovají zde jediné kuskusy skvrnité v Evropě, tajuplné nártouny, 8 druhů zoborožců, ary hyacintové, orly damaní, gorily, slony, žirafy a spoustu šelem. Originálně je řešený pavilon orangutanů, kteří se volně pohybují nad hlavami návštěvníků. Medvědí prales má rozlohu 2 ha a medvědi ho obývají společně s vlky. Je zde pralesní pavilon Urucu s papoušky, poloopicemi a plazy, expozice tučňáků nebo průchozí voliéra. Návštěva největšího prodejce ptáků v Tilburgu. Nocleh hotel Premiére Classe v Bredě.

6. den: Safari Beekse Beergen (9 hod.) - jednoznačně nejlepší safari v Evropě. Chovají zde 1300 zvířat ve 150 druzích. Původně to byl malý park pro divoké lvy, který se rozrostl v největší zoologickou zahradu v Beneluxu s rozlohou 140 ha. Část parku – safari -  můžete projet naším autobusem nebo ho můžete ho projet lodí, další část můžete projít pěšky nebo ho můžete ho projet lodí. Obrovské množství hlavně afrických zvířat - sloni společně s paviány pláštíkovými, hroši se sitatungama apod… Z méně častých zvířat kudu malý, okapi, chocholatka červená nebo kondor menší. V asijské sekci jsou především různé druhy jelenů, antilop nebo vzácní bantengové. Návštěvníci mohou také navštívit úžasné ptačí show volně létajících ptáků. Noční přejezd SRN.

7. den: návrat v ranních hodinách.

Termín: 2. 7. – 8. 7. 2018

Cena: 

 • 7.890,- Kč /os.        

Cena zahrnuje: 

 • 4x ubytování v hotelech Ibis Budget a Premiére Classe v třílůžkových pokojích,
 • pobytové taxy, dopravu luxusním autobusem, průvodce,
 • pojištění proti úpadku CK.

Příplatky:

 • 4x snídaně 1.050,- Kč,
 • dvoulůžkový pokoj 650,- Kč/osoba,
 • komplexní pojištění včetně storna 168,- Kč.

Slevy:

 • účastníci z minulých let, senioři nad 60 let, mládež do 18 let (slevy nelze sčítat) - 400,- Kč /os.

Cena nezahrnuje:

 • vstupy, další pojištění.

Odjezdová místa:

 • Uh. Hradiště,
 • Brno,
 • Praha,
 • další dle zájmu větší skupiny – nad 15osob.

Ubytování: Hotel IBIS BUDGET / Hotel Premiére Classe - ubytování ve 2 nebo 3 lůžkových pokojích s manželskou postelí a patrovým lůžkem. Každý pokoj má barevnou televizi, umyvadlo, zrcadlo, stůl a židli, sprchu a WC. Ledničky nejsou k dispozici. Povlečení a ručníky jsou zahrnuty v ceně. Možnost kontinentální snídaně formou bufetu- pečivo, máslo, marmeláda, juice, káva, čaj, mléko, jogurt, cereálie, müsli, někdy ovoce a zelenina.

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!