Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Poznávací zájezd po ZOO a ptačích parcích v Barceloně, Valencii, Madridu a dalších místech.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách

2. den: příjezd do Barcelony (9.hodinová pauza)  ZOO Barcelona- byla založena již v roce 1892, je umístěna poblíž centra města. Většina pavilonů je historických, ale je zde třeba nová expozice komodských varanů. Mají delfinárium, ptačí dům nebo terárium. Chovají 727 kusů savců v 88 druzích, 698 kusů ptáků v 108 druzích (hodně papoušků), 432 kusů plazů v 92 druzích nebo 200 kusů obojživelníků v 18 druzích.

Akvárium Barcelona, které patří mezi největší v Evropě. Nabízí efektní expozici s hlavním tunelem pod vodou dlouhým 80 metrů a chlubí   se počtem přes 11000 mořských živočichů v šesti milionech litrů vody. Pro zájemce prohlídka města: bulvár Las Ramblas, gotická čtvrť,          katedrála, Kolumbův pomník. Při cestě na hotel krátká zastávka u katedrály Sagrada Familia.

Nocleh v hotelu Ibis Budget Barcelona (1720 km z Prahy)

3. den: Delta řeky Ebro - nejvodnatější řeka Katalánska Ebro, se zde vlévá do Středozemního moře a vytváří jedinečnou krajinu, zcela odlišnou od   zbytku země. Vznikala a stále vzniká postupným naplavováním a vybíhá zhruba 25 km do moře. Řeka teče do lagun a močálů delty. V této              říční krajině se znamenitě daří mnoha ptačím druhům. V lagunách můžeme pozorovat plameňáky, pisily, tenkozobce a mnoho dalších   druhů vodních ptáků. (160 km)

Jardin del Papagayo Benicarló - papouščí zoologická zahrada. V parku chovají různé druhy papoušků včetně loriů, amazoňanů,   amazónků, aratingů či kakadu. Nejvzácnějšími jsou ary kanindy. Jsou zde volně průchozí voliéry ve kterých můžete papoušky libovolně        krmit semínky či nektarem. Dokonce můžete nakrmit i největšího papouška na světě - aru hyacintového. Přístupný je taktéž výběh klokanů              a nově zřízená motýlí voliéra s bujně rostoucí tropickou vegetací. Několikrát denně probíhají komentované ukázky papoušků.

Příjezd do Valencie a ubytování v hotelu Ibis Budget (200 km)

4.  den: Valencie Biopark – nejmodernější ZOO na světě, která je vybudována s koncepcí splynutí návštěvníků s přírodou. Biopark se vzpírá        zažitým stereotypům a doslova bourá hranice. V celé zahradě nenajdete jedinou klec ani mříže. Bariéry dělící zvířata od lidí jsou v drtivé    většině přírodní, a někdy dokonce neviditelné. Jsou postavené na základě znalosti fyziologie a chování jednotlivých zvířat. Exotičtí obyvatelé pobíhají na první pohled zcela volně. Celý park je rozdělen do tří tematických okruhů. Africkou savanu obývají zebry, antilopy, žirafy, sloni, lvi, ptáci a hlodavci. Další část, Madagaskar, se pyšní až sedmi druhy lemurů nebo fosami. Rovníková Afrika hostí obyvatele deštných      pralesů a pojímá celou škálu zvířat žijících jak pod stromy, tak v jejich korunách. Zvířata, která ve volné přírodě žijí ve skupinkách, žijí       pohromadě i tady. V jednom výběhu najdete nejen představitele téhož druhu, ale i směsici různých zvířat, která přirozeně žijí vedle sebe, aniž       by se vzájemně jakkoliv ohrožovala nebo si ubližovala. Chovají zde 326 kusů savců v 55 druzích, 263 kusů ptáků v 48 druzích.

Valencie – procházka historickým centrem města -brána Torres de Serranos, budova Parlamentu, bazilika Panny Marie, katedrála, kostel sv. Kateřiny, tržnice, Hedvábnická burza, radnice. V osobním volnu můžete věnovat nákupům nebo se můžete občerstvit a ochutnat některou                    z              valencijských specialit. Ubytování v hotelu Ibis Budget

5.  den: Valencie Oceanogràfic - největší mořský park v Evropě je rozdělený do 9 pavilónů rozdělených podle světových moří a ekosystémů                       (  Středozemní moře, Mokřady, Mírné a tropické pásmo, Oceány, Arktida, Antarktida, Rudé moře a Ostrovy). V celém parku je na 45 000              exemplářů 500 různých živočišných a rostlinných druhů - žraloci, rejnoci, barakudy, lachtani, tuleni, tučňáci, delfíni a jako na jediném             místě v Evropě velcí kytovci běluhy. Během návštěvy zhlédnete vystoupení cvičených delfínů v největším evropském                delfináriu.              

Přejezd k Madridu, 360 km ubytování v hotelu Ibis Budget.

6.  den: ZOO a akvárium Madrid - 22 ha. Zoo byla otevřena roku 1770 pro vystavení zvířat z amerických kolonií V zoo žije téměř 8.000 různých zvířat 990 druhů, můžeme zde najít 525 savců v 99 druzích a 1200 ptáků v 117 druzích.  Nachází se v parku Casa del Campo na západě Madridu. Zoo je rozdělena na oblasti – největší Afrika (vzácný orel damaní  - Verreauxův), Asie a pak menší Amerika, Evropa a Austrálie (koaly). Jsou hrdí na odchovy velkých pand, první pandy narozená v zajetí v Evropě pomocí umělé inseminace se zde narodily v roce 1982.       V zoo je velké akvárium s největší sbírkou korálů v Evropě. Je zde delfinárium, představení papoušků, lachtanů a volně létajících dravců.

Madrid – prohlídka centra města- Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol aj. Ubytování v hotelu Ibis Budget

7.  den:Faunia Madrid - 14 ha. Park s poměrně neobvyklou topografií je obohacen o jezera a rybníky. Je zde možné najít kolem  více než 1 000 druhů rostlin v počtu kolem 15 000 exemplářů. Je to velký přírodní park s řadou vnitřních i venkovních expozic rozdělených do tematických oblastí. Je tvořen osmi ekosystémy s více než 4 000 zvířaty 200 druhů. Nejzajímavější částí je několikapatrová „Tropická džungle“ s prostředím od tropického lesa po podvodní svět. V „horní“ části je možné seznámit se s řadou ptačích druhů, poloopic a opiček. V „nejníže“ položené části budovy je v ohromném akváriu možnost pozorovat kapustňáky. Dále je zde tropická motýlí zahrada, noční pavilon, průchozí voliéra, polární ekosystém s tučňáky, pavilon „Jura“, kde můžete cestovat do pravěku,  jezerní divadlo, kde uvidíte show lachtanů nebo představení s ptáky.  Přejezd na ubytování v hotelu Ibis Budget do oblasti Zaragoza. (320 km)

8.  den: Girona (400 km) – prohlídka nádherného historického centra Katalánska – prohlídka: katedrála, staré město, domy na nábřeží řeky Onyar,    židovské město…přejezd na ubytování do Francie, nocleh v hotelu Premiére Classe v Perpignanu (340 km)

9.  den: přejezd do Montpellier(160 km) ZOO Montpellier – (9 hod. pauza) byla otevřena v roce 1964, má 60 ha. Žije zde 1.357 divokých  zvířat 141              druhů. Chovají vzácné bílé nosorožce, žirafy, leopardy rodinu lvů atlaských a mnoho dalších. Většina výběhů je venkovních, ale v roce 2007              byl otevřen moderní   Amazonský skleník na ploše 2.600 m2 s výškou 14,5m. Jedná se o opravdovou napodobeninu skutečného amazonského              deštného pralesa. Součástí ZOO je přírodní rezervace. Možnost přejezdu MHD do centra a prohlídka města: katedrála St-Pierre, náměstí              Comédie, park Promenade de Peyrou s vodním pavilonkem, velkolepá moderní čtvrť Antigone nebo prohlídka prastaré botanické zahrady.

Odjezd přes SRN do ČR

10. den Příjezd do ČR ve večerních hodinách. (Praha 1380 km)

Termín: 6.5.-15.5.2016

Cena: 11.700,- Kč

Cena zahrnuje: 7x ubytování  ve třílůžkových pokojích typu Ibis – Budget / Premiere Classe, pobytové taxy, dopravu lux. busem, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: vstupy, komplexní pojištění, stravu

Příplatky:

  • dvoulůžkový pokoj: 1350,- Kč
  • 7x snídaně v hotelu: 960,- Kč
  • komplexní pojištění včetně storna: 360,- Kč, (děti do 15 let 250,- Kč)

IBIS BUDGET nebo Premiére Classe ubytování ve 3 lůžkových pokojích s manželskou postelí a patrovým lůžkem. Každý pokoj má barevnou televizi, umyvadlo, zrcadlo, stůl a židli, sprchu a WC. Ledničky nejsou k dispozici. Povlečení je zahrnuto v ceně.

Odjezdová místa: Uh. Hradiště, Brno, Praha, Plzeň

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!