Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

ZOO a ptačí parky jižní Francie a severní Itálie

Zájezd pro nadšence zoologických zahrad a ptačích parků. Termín: 30. 4. - 8. 5. 2024. Obsazenost 13 ze 48

Při tomto zájezdu navštívíme Azurové pobřeží a Provence a projedeme údolím Rhony a Savojskem. Při zájezdu navštívíme nejhezčí ZOO a ptačí parky, které zde jsou. Přitom poznáme i nádherný park Camarque, ochutnáme místní vína…

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den  - Odjezd z ČR, cesta přes SRN.

2. denParc des Oiseaux - Villars-les-Dombes - Největší ptačí park Francie a zároveň jeden z největších v Evropě byl otevřen v roce 1970. Celá lokalita je zapsána na seznamu kulturního dědictví. Celková rozloha parku i s přírodní rezervací zaujímá plochu 380 ha, z toho park pro veřejnost zaujímá plochu 35 ha. V současné době je v parku chováno přes 200 ptačích druhů. K nejzajímavějším z nich patří skalňáci andští, kotingy tříbarvé, vini modrotemenný, volavky obrovské nebo kolibříci hedvábní. Mezi nejvzácnější patří kakadu filipínský nebo kondor andský. Park je soustředěn okolo velké vodní plochy, takže zde lze pozorovat množství vodních ptáků. Díky přírodním výběhům se hranice mezi divokými a chovanými ptáky stírá. Novinkou je „tukaní prales“ s 6 druhy tukanů. Každodenní představení 70 ptáků v letu. Nocleh v hotelu Premiére Clasee/Ibis Budget.

3. den - návštěva Zoo st. Martin le Plaine - Menší zoo s cca 8 ha expozičních ploch nedaleko města Lyon na úpatí Francouzského středohoří. Otevřena byla roku 1972 a nejprve prezentovala pouze místní faunu. Často to byla zraněná zvířata z okolí a zvířata zabavená francouzskými úřady. Dnes v ní můžeme pozorovat kolem 100 druhů rozličných živočichů z celého světa. Chovatelsky se zaměřuje především na primáty a šelmy, ale je zde k vidění i několik druhů kopytníků a kolekce ptáků (z toho 14 druhů papoušků) a plazů. Chová i několik rarit, jako například mangabeje pláštíkového (k vidění pouze ve dvou zoo v Evropě), poddruh kočkodana černolícího je k vidění dokonce pouze zde, dále makaka tonkeánského, jednoho z posledních sibiřských rysů v Evropě, z ptáků např. vdovku sahelskou. Jsou zde samozřejmě i běžnější druhy jako gorila nížinná (maskot parku zobrazený v logu), dril, lev, irbis nebo tygr ussurijský.

Dále navštívíme Jardin aux Oiseaux - Upie - Je šestihektarový ptačí park, založený v roce 1976 jako soukromá iniciativa ptačího nadšence a nachází se v Upie, jižně od metropolitní oblasti Valence. V současné době chová zahrada asi 190 druhů, kromě ptáků zde najdeme například surikaty, fenky, lemury kata, klokany rudokrké nebo drápkaté opičky. Se zajímavých ptačích druhů zde chovají jeřáby kanadské, papoušky kea, čačalaky šedokrké, hoka žlutolaločné, dvojzoborožce indické, amazoňany žlutoramenné, hodně druhů papoušků a spoustu dalších ptačích druhů. Nocleh v hotelu Premiére Clasee/Ibis Budget.

4. den - Camarque - průjezd národním parkem proslaveným hejny plameňáků, bílými koňmi a černými býky.

St. Maries de la Mer - místo příchodu prvních křesťanů do Francie, koupání v moři.

Parc Ornithologique de Pont de Gau – ptačí rezervace o rozloze 60 ha. Je možno vidět téměř všechny druhy ptactva žijící v oblasti – plameňáky, ústřičníky, volavky, tenkozobce, dravce…

V případě časové rezervy: Arles - kouzelné městečko Van Gogha, koloseum, amfiteátr, kostel sv. Trophina s nejkrásnějším románským portálem… Nocleh v hotelu Premiére Clasee/Ibis Budget.

5. denLa Barben Animal Park - V srdci lesa cesmínových dubů, 30 hektarů středomořské vegetace v Provence. Daleko od jakéhokoli města vám zoologický park Barben nabízí příležitost setkat se se zvířaty z celého světa.

Park se rozprostírá na 33 hektarech a je domovem pro více než 650 živočichů ze 120 druhů. Tyto zvířata se volně potulují v různých lokalitách parku, od křovinatých porostů až po deštníkové borovice. Bez ohledu na to, zda jste zde poprvé nebo jste zkušený znalec přírody, je zde vždy něco nového k objevení. Jakmile vstoupíte do parku, budete mít přístup k celé řadě aktivit a zážitků. Nosorožci, žirafy, sloni, tygři, plazi, ptáci, celkem 120 druhů zvířat vás potěší, ohromí a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky. Můžete jet vláčkem, (není zahrnuto v ceně vstupenky) abyste se dostali do srdce parku na místo pro piknik, umožnit svým dětem hrát si na hřišti nebo si dát gurmánskou přestávku pod exotickou chatkou s občerstvením. Můžete se těšit na návštěvu vivária, kde budete pozorovat různé druhy plazů a obojživelníků. Je skutečným rájem pro milovníky přírody. v roce 2023 byla otevřena nová expozice pro tygry sibiřské a zoo chová jako jedna z mála na světě gazely atlaské. Nocleh v hotelu Premiére Classe/Ibis Budget.

6. den - Monako Příjezd do Monaca, prohlídka okolí knížecího paláce, katedrály s náhrobky knížat (Grace), Oceánografické muzeum- mořská akvária, žraloci, rejnoci…, dráha Formule 1. Monte Carlo – kasino a okolí, japonská zahrada, koupání. Botanická zahrada – především kaktusy a sukulenty, ZOO - malá, ale útulná. Nocleh v hotelu.

7. den - Akvárium Janov - Jedná se o největší a nejvýznamnější Italské akvárium. Otevřeno bylo v roce 1992 během výstavy Genoa Expo '92 konané při příležitosti 500 let od objevení Ameriky janovským mořeplavcem Kryštofem Kolumbem. Budova akvária má tvar lodi a nalezneme jí v janovském přístavu. Budeme zde obdivovat přes 400 druhů živočichů, od delfínů v prostorných nádržích, přes jediné kapustňáky v Itálii, několik druhů žraloků, tučňáky, až po desítky druhů ryb a mořských bezobratlých.

Ptačí park Alessio - tento park byl založen manželi Salamonovými v roce 1973. Má dvě hlavní trasy, které můžete projít, a to Evropskou trasu a Tropickou trasu. Tropická trasa začíná procházkou mezi motýly a kolibříky. Chovají zde 140 – 150 druhů ptáků, mezi nimi 8 druhů kolibříků: kolibřík hedvábný, kolibřík subtropický, kolibřík hyacintový, kolibřík kubánský, kolibřík bělovousý, sylfa failovoocasá. Hodně zde chovají i evropských ptáků (bekasina otavní), ale i třeba skalňáci, tangara diamantová nebo rajky malé. Pokračuje areálem věnovaným akváriím a teráriím plazů a hmyzu. Pokud jste fanouškem přírody a jste fascinováni divokou přírodou, tropická cesta vás nezklame. Při procházce po evropské trase můžete obdivovat různé zvířecí biotopy z Evropy. Cesta vás zavede na procházku lesem, který vznikl v posledních 4 desetiletích. O faunistický park je celkem dobře postaráno a můžete zde obdivovat různé druhy kopytníků, divoké kachny, nespočet ptactva a různé druhy ryb. Nocleh v hotelu.

8. den - Safari a zoo Parco Natura Viva Bussolengo - Parco Natura Viva (dříve též Garda ZOO) se rozkládá mezi malými městy Bussolengo a Pastrengo nedaleko Verony. Parco Natura Viva byl otevřen v roce 1969. V současnosti chová na ploše asi 45 ha přes 78 druhů savců (490kusů), 126 druhů ptáků (640 kusů), 40 druhů plazů (306 kusů) a 37 druhů ryb (152 kusů). Park je rozdělen na dvě části - klasickou ZOO a Safari, kde návštěvník zůstává ve svém voze. Můžete si také pronajat jeep pro 5 nebo 9 osob (cca 30 EUR, nutná rezervace dopředu). Přírodní zoologická zahrada je domovem asi 1 500 exemplářů patřících k více než 250 volně žijícím druhům. Za zmínku stojí určitě medvědi brýloví, pandy červené, supi holohlaví, levharti sněžní, kolekce lemurů, dravců, marabu, čápi sedlatí, nestor kea, kasuáři… Nádherný je pavilon terárií s tropickou halou - v hustě zarostlém prostoru jsou volně nejen ptáci, želvy, ale i leguáni. Velice působivý je pavilon medvědů, výběh červených pand a muntžaků, voliéry dravců, výběhy opic a spousty dalších. Velice příjemný je i dinopark. Betonové plastiky vypadají velice věrně, jsou v životní velikosti a každé sousoší tvoří jakousi scénu, takže je všude vidět nějaký děj - výjev z pravěku. Zajímavou možnost pro děti je "archeologické objevování" kostry dinosaura - betonová kostra pravěkého ještěra je umístěna v pískovišti, takže si děti mohou zahrát na archeology.

Safari je od ZOO oddělené. Cesta autem vede skrze jednotlivé výběhy kopytníků (zebry, gazely, žirafy, antilopy aj.), pštrosů až ke dvěma výběhům lvů. Výběh lvů je v podstatě jediným, kde je možné jet dokola znovu (ostatní výběhy jsou průjezdné a není možné se otočit a objet výběh ještě jednou). Za výběhem lvů je výběh nosorožců a hrochů, pak následují šimpanzi, a nakonec po sobě jdoucích několik výběhů s ptáky (vodní ptáci, jeřábi, nandu atd.). Zpáteční cesta od ptáků vede znovu mezi nosorožci a hrochy.

9. den - příjezd domů.

* Změna programu vyhrazena, program bude přizpůsoben aktuální situaci.

Termín:

 • 30. 4. - 8. 5. 2024

Cena pro členy ČSO:

 • 4x třílůžkový pokoj a 2x dvoulůžkový: 15.500,- Kč/os 

 • 6x v dvoulůžkovém pokoji: 16.300,- Kč/os 

Cena zahrnuje:

 • 4x ubytování v hotelu IBIS Budget/Premiére Classe,

 • 2x ubytování v hotelu **/*** v Itálii se snídaní,

 • pobytové taxy,

 • dopravu zájezdovým autobusem,

 • kvalifikovaný průvodce,

 • pojištění CK proti úpadku.

Příplatky:

 • 4x snídaně 750,- Kč/ os.,

 • komplexní cestovní pojištění vč. storna Union A 30 -16-69 let: 450,- Kč,

 • komplexní cestovní pojištění vč. storna Union A 30 do 15 let: 315,- Kč,

 • komplexní cestovní pojištění vč. storna Union A 30 nad 70 let: 765,- Kč,

Slevy:

 • stálí klienti, důchodci, studenti, ČSO, ČSCH -500,- Kč/ os.,

Odjezdová místa:

 • Uh. Hradiště, Olomouc, Pardubice, Praha, Plzeň

 • V případě domluvy skupiny osob s CK možnost odjezdu z dalšího místa po cestě. 

Ubytování:

 • HOTEL IBIS BUDGET/PREMIERRE CLASSE – síť hotelů. 3 lůžkové pokoje s manželskou postelí a patrovým lůžkem. Každý pokoj má barevnou televizi, zrcadlo, stůl, židli, také sprchu a WC. Povlečení je zahrnuto v ceně. Snídaně kontinentální formou bufetu – pečivo, máslo, marmeláda, džus, káva, čaj, mléko, někdy cereálie, müsli…

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!