Birdwatching

Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Zvýhodněné srpnové termíny oblíbeného zájezdu pro milovníky přírody a zvláště pak papoušků.

Už dlouhá léta jsou Kanárské ostrovy cílem turistů z celého světa, které sem láká teplé počasí i příjemné klima vhodné pro koupání po celý rok. Ostrov Tenerife se navíc stal i Mekkou pro milovníky zvířat a zejména papoušků.

TENERIFE – LORO PARQUE - za papoušky na Tenerife. LORO PARQUE (Puerto de la Cruz) se nachází na úpatí sopky Teide v překrásném údolí Orotava. Na rozloze 13 hektarů se setkáte s nejexotičtějšími zástupci přírody: cvičené kosatky, tučňáky, delfíny, lachtany, gorilami, šimpanzi, tygry, jaguáry, žraloky, korálovými útesy, tropickými rybami, plameňáky, aligátory, želvami atd. Loro Parque s celkem 3500 papoušky a 340 různými druhy a poddruhy představuje druhově nejbohatší sbírku papoušků na celém světě. Velkou atrakcí je obří průchozí voliéra Katandra nebo show s volně létajícími arami, včetně vzácných ar kanind a ar hyacintových. Můžete navštívit moderní medúzárium a nové baby station v africkém stylu.

NOVINKA: nové voliéry pro kakadu, nový výběh pro hrošíky liberijské, nové druhy australských loriů, japonská akvarijní ZEN zahrada, pavilon vzácných angolských lvů, společná voliéra pro amazónky, proletovací voliéry pro pyrury a amazoňany nebo vazy velké.                                                                                                                                                                                                       Fakultativní

Fakultativní výlety:

 • Exkurze do chovatelské stanice La Vera, která je jinak veřejnosti nepřístupná - Podmínkou návštěvy je členství v Loro Parque Fundacion, které zájemcům rádi vyřídíme. Návštěva je podmíněna ukončením chovné sezóny, která často končí až koncem srpna. Exkurze může být také kdykoliv zamítnuta z veterinárních důvodů (např. ptačí chřipka a podobně).
 • Národní park Teide – bizardní sopečná krajina s mnoha endemickými druhy flóry a fauny.
 • Lodní výlet za delfíny a velrybami k útesům Los Gigantes a s návštěvou nejstarší dracény „drago Milenario“.
 • Birdwatching na Tenerife – pozorování vzácných endemických druhů holubů a modrých pěnkav v tajemném vavřínovém pralese.

NOVINKA: La Gomera – celodenní přírodovědný výlet na nejbližší ostrov s pohořím Garajonay porosteném vavřínovým pralesem.                            Případně Siam Park, Exotic Park a Jungle Park – Tenerife ZOO na jihu Tenerife.

Hotel GRAND HOTEL TURQUESA PLAYA****Puerto de la Cruz - Velice oblíbený komfortní hotel s výbornou kuchyní a s výhodnou polohou v blízkosti známé pláže Playa Jardín i Loro Parque. Je vhodný pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi.

Poloha: asi 150 m od oblíbené tmavé vulkanické pláže Playa Jardin, několik obchůdků a restaurací naleznete v bezprostřední blízkosti hotelu. Samotné centrum Puerto de la Cruz, náměstí Plaza del Charco plné obchodů a kaváren, je vzdáleno asi 20-40 minut chůze. Hotel je vzdálen cca 8-15 min. pěší chůze od Loro Parque.

Vybavení objektu:

V jedné pětipatrové budově hotel nabízí celkem 350 pokojů (některé uzpůsobeny pro osoby tělesně postižené). Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, internetový koutek (za poplatek), Wi-Fi připojení k internetu v prostoru recepce (zdarma denně od 13.00 do 15.00 hod., jinak za poplatek), restaurace, 2 bary, pivnice, společenská místnost s televizí, dětský klub (děti 4 – 12 let) s omezeným provozem, kadeřnictví a sauna, obchůdky, herna, mini-kino, půjčovna aut. V hotelové zahradě jsou 2 bazény pro dospělé, dětský bazén, 1 placený vnitřní bazén (vyhřívaný s omezeným provozem, 2 jacuzzi, sauna), bar u bazénu (otevřen v letních měsících), sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětské hřiště. Pro děti i dospělé jsou připravovány denní a večerní animační programy. Hotel a areál (vyjma bazénu) má bezbariérový přístup.

Standardní pokoj:

(cca 30 m2) Dvoulůžkový pokoj má ve svém vybavení televizi, malou ledničku, trezor (k pronájmu), možnost Wi-Fi připojení k internetu (za poplatek), telefon, centrálně řízenou klimatizaci (v letních měsících), koupelnu s WC a vysoušeč vlasů, terasu nebo balkon. Za příplatek je možné objednat pokoj s výhledem na bazén. Maximální obsazenost – 3 dospělé osoby a 1 dítě do 2 let.

Stravování:

Snídaně a večeře jsou formou švédských stolů v hotelové restauraci. Za příplatek je možné objednat program all inclusive, který zahrnuje plnou penzi, lehké odpolední občerstvení, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby.

Sport:

Za poplatek tenis, paddle, pitch&putt golf, posilovna, stolní tenis (záloha na sportovní vybavení), squash a minigolf.

Termíny:    

 • Brzy upřesníme

Ceny (léto 2019):

 •  (7 nocí/8 dní):  19.400,- s plnou penzí,

 •  (11 nocí/12 dní):  23.900,- s plnou penzí.

 • dítě ve věku 2 – 9 let je 1.500,-Kč, pokud při rezervaci není tato kapacita dětí vyčerpána. (V případě vyčerpání kapacity platí cena 8.900,-Kč).
 • Infant 500,-Kč
          dítě: 10 - 14 let  14.900,- (7 nocí/8 dní), 17.400,- (11 nocí/12 dní),
 • 3. dospělá osoba: 16.600,- (7 nocí/8 dní), 19.900,- (11 nocí/12 dní).

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:

 • připojištění standard dospělá osoba 490,-Kč/pobyt, připojištění standard dítě do 11 let 245,-Kč/pobyt.

CENA ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu z Prahy nebo Brna na Kanárské ostrovy a zpět,
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek,
 • transfery z letiště do hotelu a zpět,
 • ubytování v hotelu,
 • strava ve formě švédských stolů,
 • základní cestovní pojištění u Evropské cestovní pojišťovny,
 • služby česky mluvícího delegáta,
 • zákonné pojištění proti insolvenci.

Zájezd (ubytování a dopravu) organizujeme ve spolupráci s CK Canaria travel.

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!