Birdwatching

Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Poznávací zájezd za historickými i přírodními krásami Itálie. Termín: 26. - 31. 5. 2020

Program zájezdu:

1. den:

Odpolední odjezd z Bojkovic, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2. den:

Celodenní program v Cinque Terre – pět navzájem propojených vesnic ve skalnaté pobřežní oblasti na Italské riviéře. Pitoreskní vesničky si dodnes udržují svoje starobylé kouzlo. Dobrodružné cestování vlakem s návštěvou několika vesniček, nebo odpočinek na pláži. Zahrnuje celkem pět obcí: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare. Nocleh.

3. den:

PISA – řecký, etruský a pak římský přístav. Město dnes asi 10 km od moře na obou březích řeky Arno, ve středověku námořní republika, středisko obchodu, později pod nadvládou Florencie. Piazza del Miracolli – výjimečný urbanisticky jednotný komplex 4 sakrálních staveb: románský Dóm Santa Maria Assunta 11./12. století (slavná kazatelna G. Pisana), románsko-gotické baptisterium, zvonice s výškou 55 metrů tzv. Šikmá věž a pohřební dvůr Camposanto. Při cestě autobusem uvidíme světoznámé mramorové doly v Carraře v Apuánských Alpách (z tohoto sněhobílého materiálu tesal i renesanční mistr Michelangelo, ale vysoce ceněn byl už ve starověku).

LUCCA – urbanistická koncepce je pozůstatkem z doby římské nadvlády. Elegantní opevněné středověké a renesanční město s úchvatnými románskými kostely z 12. století – San Michele in Foro, San Pietro Somaldi, San Frediano a zejména katedrála Duomo de San Martino s reliéfy od slavných pisánských sochařů Nicoly Pisana a Guidetta da Coma. Piazza del Anfiteatro – neobvyklé náměstí v půdoryse bývalého antického amfiteátru. Návštěva věže Torre Guinigi s vyhlídkou na město. Nocleh v hotelu.

4. den:

SIENA – středověký ráz a tradiční soupeř Florencie. Středověká atmosféra má dvě základní příčiny: město se vyhnulo bombardování za II. světové války a kvůli úpadku města se v Sieně od 16. století příliš nestavělo ani nemodernizovalo. Město leží v kompletně dochovaných hradbách, paláce a domy v typické jednotné terakotové barvě. Památky, které navštívíme – náměstí Piazza del Duomo katedrála Santa Maria Assunta (stavěná v 13. – 17. století, průčelí od G. Pisana, v interiéru unikátní mramorová inkrustovaná dlažba, kazatelna od Nicoly Pisana, pod stropem kamenné hlavy papežů, Piazza del Campo – nádherné náměstí vějířovitého tvaru s kašnou Fonte Gaia (reliéfní obložení Jacoppo dellla Quercia), Palazzo Pubblico – městská radnice, ve které je dnes Museo Civico (sály vyzdobené freskami – Simone Martini, Ambroggio Lorenzetti). MONTERIGGIONI -bylo založeno v roce 1213 obyvateli města Siena jako pevnost proti nepřátelům z Florencie. Pro účely obrany bylo mezi lety 1213 až 1219 opevněno masivním prstencem hradeb o celkové délce 570 m.

SAN GIMIGNANO – malebné město na návrší, „středověký Manhattan“, s působivým výhledem do toskánské krajiny italského venkova, středověký urbanismus a neopakovatelná atmosféra – ze 72 rodových obranných věží se dochovalo 15. Piazza della Cisterna a Piazza del Duomo s dómem Collegiata, dvě propojená náměstí a mimořádná fresková výzdoba. Degustace a ochutnávka vín v některém z vinařství. Nocleh v hotelu.

5. den:

FLORENCIE – kolébka renesance. Gallerie dell Accademia (Michalengelův David, Pieta Palestrinská a 4 „Otroci“) , kostel Santa Croce. Prohlídka středu města – Piazza della Signorias s monumentální Loggií dei Lanzi, Palazzo Vecchio, dóm Santa Maria del Fiore. V podvečer výšlap k jedné z nejpůsobivějších památek Florencie, která se nachází dále od centra vysoko nad městem na hoře Monte ale Croci – působivý románský kostel San Miniato al Monte a končíme na vyhlídkové terase u Piazzale Michelangelo. Nezapomenutelný pohled na dóm s renesanční kupolí, která je mistrovským stavitelským dílem Filippa Brunelleschiho. Večer odjezd, noční přejezd Itálií a Rakouskem.

6. den:

​​​​​​​Návrat v odpoledních hodinách do ČR.

TERMÍN: 

  • 26.- 31. 5. 2020.

CENA ZÁJEZDU: 

  • 9.100,- Kč.

V ceně zájezdu je zahrnuto:

  • doprava zájezdovým autobusem,

  • 3x ubytování v hotelu***  NO NAME ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí (jednotné menu),

  • pobytové taxy,

  • vjezdy do měst,

  • kvalifikovaný průvodce, pojištění proti úpadku CK   V ceně zájezdu není zahrnuto:  vstupy, ostatní pojištění, ostatní strava

Příplatky:

  • komplexní cestovní pojištění včetně storna 144,- Kč

Odjezdová místa:

  • Možnost nastoupit kdekoliv po cestě:
  • Zlín, Bojkovice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav.

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!