Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Šestidenní poznávací zájezd do země helvétského kříže.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd z Valašských Klobouk ve večerních hodinách. Cesta přes Čechy a SRN.

2. den: Schaffhausen – zastávka u vodopádů Rýna Rýnské vodopády jsou největšími v Evropě. Nejsou nejvyšší, protože samotná výška činí 23m, úctyhodných rozměrů však dosahují v délce - 150m. Za jednu sekundu zde na jaře protečeaž 600 krychlových metrů vody. Hloubka pod touto vodní kaskádou byla naměřena okolo 13m. Odpoledne prohlídka města Luzern leží na břehu Vierwaldstättského jezera pod masivem Pilatu (2132 m). Město s nejstarším dřevěným mostem ve Švýcarsku. (Kapličkový most, malebná náměstí s cechovními domy, lví památník, katedrála Sv. Legera), Hofkirche je nejvýznamnější církevní stavba švýcarské renesance

Nocleh v horském hotelu v Lungernu

3. den: celodenní program v oblasti Jungrfrauregionu - dopoledne cesta k ledovcovým vodopádům u Lauterbrunnenu.Příjezd k dolní stanici zubačky do oblasti masívu Jungfrau a Eigeru, zubačkou přes Wengen do horského sedla Kleine Scheidegg (horská stanice přímo pod masívem Eigeru s možností krátké pěší vycházky k vyhlídkovému kopci Lauberhorn, případně túra na Männlichen cca 2,5 hod tam a zpět) nebo možnost výjezdu zubačkou na nejvýše položenou železniční stanici v Evropě Jungfraujoch (3.500 m n. m., sedlo mezi horami Mönch a Jungfrau s výhled na Aletský ledovec největší v Alpách) a poté cesta zubačkou na druhou stranu horského masívu Männlichen do horského střediska Grindelwald -známé horské středisko s výhledem na okolní hory, kostelík se hřbitovem horolezců. Případně pěší procházka do skalní soutěsky. Návrat na nocleh.

4. den:  Vevey- město známé čokoládou Nestlé a místem, kde strávili podzim svého života komik Charlie Chaplin a Fredie Mercury, zastávka u jezera Léman. Ženeva – prohlídka kosmopolitního města, nazývaného nejmenším velkoměstem na světě, sídla mezinárodních organizací. Město s dominantní obří fontánou na stejnojmenném jezeře. (katedrála sv. Petra, Památník reformace, radnice,…) a možnost projížďky lodí podél břehu Ženevského jezera –Palác národů, Mezinárodní úřad práce, Rothschildovu vilu, (Muzeum Červeného kříže a Červeného půlměsíce, Muzeum hodin, Muzeum umění a dějin,aj)

Nocleh v hotelu Premiere Classe u Annemasse.

5. den: návštěva vysokohorského střediska Chamonix. Celým názvem se nazývá Chamonix – Mont - Blanc, protože leží na úpatí masivu Mont Blanc- ze kterého se tyčí nejvyšší hora Evropy 4810 m. Městečkem protéká řeka Arve.  Chamonix je oblíbeným místem pro zimní i letní sporty. V roce 1924 se zde konaly olympijské hry. Z města vede kabinová lanovka na vrchol Aiguilledu Midi (3842m), odkud jsou nádherné výhledy. Možnost výjezdu lanovkou na Aiguilledu Midi, případně výjezd lanovkou na Le Brévent. Volno k procházkám či turistice.

6. den: Cesta domů. Příjezd kolem poledne.

UBYTOVÁNÍ:

Hotel Löwen***LungernHotel se nachází v kouzelné vesničce Lungern na břehu jezera, cca 15 minut jízdy od Luzernu směr Interlaken – Brünig. Hotel Löwen disponuje 80 pokoji. Tyto pokoje jsou vybaveny WC, sprchou, TV, telefonem, balkonem a některé minibarem. http://hotellowen.ch

Hotel Premiére Classe, ve 3 lůžkových pokojích s manželskou postelí a patrovým lůžkem. Každý pokoj má barevnou televizi, umyvadlo, zrcadlo, stůl a židli, sprchu a WC. Ledničky nejsou k dispozici.

Termín:​ Libovolný

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!