Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Srpnové termíny oblíbeného zájezdu pro milovníky přírody a papoušků se zvýhodněnou First Minute cenou.

Už dlouhá léta jsou Kanárské ostrovy cílem turistů z celého světa, které sem láká teplé počasí i příjemné klima vhodné pro koupání po celý rok. Ostrov Tenerife se navíc stal i Mekkou pro milovníky zvířat a zejména papoušků. TENERIFE – LORO PARQUE - za papoušky na Tenerife. LORO PARQUE (Puerto de la Cruz) se nachází na úpatí sopky Teide v překrásném údolí Orotava. Na rozloze 13 hektarů se setkáte s nejexotičtějšími zástupci přírody: cvičené kosatky, tučňáky, delfíny, lachtany, gorilami, šimpanzi, tygry, jaguáry, žraloky, korálovými útesy, tropickými rybami, plameňáky, aligátory, želvami atd. Loro Parque s celkem 3500 papoušky a 340 různými druhy a poddruhy představuje druhově nejbohatší sbírku papoušků na celém světě. Chovají a rozmnožují zde nejvzácnější druhy světa – ary Learovy, trichy orlí nebo kakadu brýlové. Velkou atrakcí je obří průchozí voliéra Katandra nebo show s volně létajícími arami, včetně vzácných ar kanind a ar hyacintových. Můžete navštívit moderní medúzárium nebo baby station v africkém stylu.                                   

NOVINKY: nové propojené průchozí voliéry pro australské papoušky, nové voliéry pro africké papoušky včetně vzácného papouška žlutočelého z Etiopie. Nová kolekce pyrur včetně poprvé vystaveného pyrury červenouchého.

Fakultativní výlety: Národní park Teide – bizardní sopečná krajina s mnoha endemickými druhy flóry a fauny. Lodní výlet za delfíny a velrybami k útesům Los Gigantes a s návštěvou nejstarší dracény „drago Milenario“. Birdwatching na Tenerife – pozorování vzácných endemických druhů holubů a pěnkav v tajemném vavřínovém pralese.

NOVINKA: La Gomera – celodenní přírodovědný výlet na nejbližší ostrov s pohořím Garajonay porosteném vavřínovým pralesem. Případně Siam Park, Exotic Park a Jungle Park – Tenerife ZOO na jihu Tenerife.

POZNÁMKA: tento termín doporučujeme zejména pro rodiny s dětmi a kantory z důvodu prázdnin. Návštěva La Very v minulých letech nebyla možná z důvodu hnízdní sezóny. Ostatní výlety budou organizovány podle zájmu.  

Hotel ALUA TENERIFE, dříve Grand hotel Turquesa Playa *** Puerto de la Cruz www.aluahotels.com

Velice oblíbený komfortní hotel s výbornou kuchyní a s výhodnou polohou v blízkosti známé pláže Playa Jardín i Loro Parque.Vhodný pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi.

Poloha: asi 250 m od oblíbené tmavé vulkanické pláže Playa Jardin, několik obchůdků a restaurací naleznete v bezprostřední blízkosti hotelu. Samotné centrum Puerto de la Cruz, náměstí Plaza del Charco plné obchodů a kaváren, je vzdáleno asi 20-40 minut chůze. Hotel je vzdálen cca

8-15 min. pěší chůze od Loro Parque.

Hotel (renovace 2021) nabízí celkem 420 pokojů (některé uzpůsobeny pro osoby tělesně postižené). Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, Wi-Fi připojení k internetu, restaurace, bary, dětský klub (4 - 12 let), obchůdky, společenská místnost, půjčovna aut. V hotelové zahradě je bazén pro dospělé (v zimních měsících klimatizovaný), dětský bazén, bar u bazénu (otevřen v letních měsících), sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětské hřiště (děti do 6 let pouze s rodiči). Hosté mohou využít služeb wellness centra (placený vnitřní bazén (vyhřívaný s omezeným provozem), masáže, sauna, kosmetické služby). Animační tým připravuje pro děti i dospělé denní a večerní programy. Hotel a areál (vyjma bazénu) má bezbariérový přístup.

Dvoulůžkový pokoj

Klimatizovaný pokoj má ve svém vybavení televizi, malou ledničku, trezor (k pronájmu), placené Wi-Fi připojení k internetu, telefon, koupelnu s WC a vysoušeč vlasů, terasu nebo balkon. Za příplatek je možné objednat pokoj s výhledem na bazén nebo s výhledem na moře.

Maximální obsazenost – 2 dospělé osoby a 1 dítě (včetně dětí do 2 let).

Rodinný pokoj - Základní vybavení je stejné jako u dvoulůžkového pokoje, ale je prostornější.Maximální obsazenost - 3 dospělé osoby a 1 dítě nebo 2 dospělé osoby a 2 děti (včetně dětí do 2 let).

Stravování

Snídaně a večeře jsou formou švédských stolů v hotelové restauraci. Za příplatek je možné objednat program all inclusive, který zahrnuje plnou penzi, lehké odpolední občerstvení, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby.

Sport

Za poplatek - posilovna, squash, zdarma - tenis, paddle, stolní tenis (záloha na sportovní vybavení), a minigolf.


Doplňující informace:Z důvodu zpřísněných hygienických opatření mohou být některé služby hotelu nedostupné.

Termín týdenního pobytu:

 • 19. - 26. 8. 2024  - odlety Praha, Brno

Ceny:

 • dvoulůžkový pokoj s polopenzí od 26.400,- Kč / os.

 • možnost odlišného stravování - cena na vyžádání.

 • možnost a cenu jiného typu pokoje (rodinné pokoje, pokoje s výhledem na moře atd.) sdělíme na vyžádání.

 • akce prvních 1000 letenek pro děti do 2,99 let zdarma,

 • možnost zařídit i jiný termín.


Termín desetidenního pobytu:

 • 16. - 26. 8. 2024 - odlet Praha

Ceny:

 • dvoulůžkový pokoj s polopenzí od 29.200,- Kč / os.

 • možnost odlišného stravování - cena na vyžádání.

 • možnost a cenu jiného typu pokoje (rodinné pokoje, pokoje s výhledem na moře atd.) sdělíme na vyžádání.

 • akce prvních 1000 letenek pro děti do 2,99 let zdarma,

 • možnost zařídit i jiný termín.

CENA ZAHRNUJE:

 • leteckou přepravu z Prahy nebo Brna na Kanárské ostrovy a zpět,
 • letištní a bezpečnostní taxy,
 • palivový příplatek,
 • transfery z letiště do hotelu a zpět,
 • ubytování v hotelu,
 • strava ve formě švédských stolů,
 • základní cestovní pojištění u Evropské cestovní pojišťovny,
 • služby česky mluvícího delegáta,
 • zákonné pojištění proti insolvenci.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ:

 • 11 denní pobyt: připojištění standard dospělí 690,- Kč/os., připojištění standard děti do 11 let 345,- Kč/ (stornopoplatky do 40.000,-Kč, spoluúčast 20 %)

 • 8 denní pobyt: připojištění standard dospělí 490,-Kč/os., připojištění standard děti do 11 let 245,- Kč/ (stornopoplatky do 30.000,-Kč, spoluúčast 20 %)

Aktuální cena pobytů je na vyžádání u CK.

Zájezd organizujeme ve spolupráci s CK Canaria Travel

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!