Birdwatching

Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Srpnové termíny oblíbeného zájezdu pro milovníky přírody a papoušků se zvýhodněnou First Minute cenou.

Už dlouhá léta jsou Kanárské ostrovy cílem turistů z celého světa, které sem láká teplé počasí i příjemné klima vhodné pro koupání po celý rok. Ostrov Tenerife se navíc stal i Mekkou pro milovníky zvířat a zejména papoušků. TENERIFE – LORO PARQUE - za papoušky na Tenerife. LORO PARQUE (Puerto de la Cruz) se nachází na úpatí sopky Teide v překrásném údolí Orotava. Na rozloze 13 hektarů se setkáte s nejexotičtějšími zástupci přírody: cvičené kosatky, tučňáky, delfíny, lachtany, gorilami, šimpanzi, tygry, jaguáry, žraloky, korálovými útesy, tropickými rybami, plameňáky, aligátory, želvami atd. Loro Parque s celkem 3500 papoušky a 340 různými druhy a poddruhy představuje druhově nejbohatší sbírku papoušků na celém světě. Chovají a rozmnožují zde nejvzácnější druhy světa – ary Learovy, trichy orlí nebo kakadu brýlové. Velkou atrakcí je obří průchozí voliéra Katandra nebo show s volně létajícími arami, včetně vzácných ar kanind a ar hyacintových. Můžete navštívit moderní medúzárium nebo baby station v africkém stylu.                                   

NOVINKA:  nové voliéry pro kakadu v kterých jsou  jako v jediné ZOO vystaveny všechny druhy kakadu včetně hnědohlavých nebo Baudinových, nové druhy australských loriů, japonská akvarijní ZEN zahrada, nový pavilon hrošíků liberijských, pavilon vzácných angolských lvů.

Fakultativní výlety: Exkurze do chovatelské stanice La Vera, která je jinak veřejnosti nepřístupná. Podmínkou je členství v Loro Parque Fundación, které zájemcům vyřídíme. Exkurze může být kdykoliv zamítnuta z veterinárních důvodů (např. ptačí chřipky).  Národní park Teide – bizardní sopečná krajina s mnoha endemickými druhy flóry a fauny. Lodní výlet za delfíny a velrybami k útesům Los Gigantes a s návštěvou nejstarší dracény „drago Milenario“. Birdwatching na Tenerife – pozorování vzácných endemických druhů holubů a pěnkav v tajemném vavřínovém pralese.

NOVINKA: La Gomera – celodenní přírodovědný výlet na nejbližší ostrov s pohořím Garajonay porosteném vavřínovým pralesem. Případně Siam Park, Exotic Park a Jungle Park – Tenerife ZOO na jihu Tenerife.

Hotel GRAND HOTEL TURQUESA PLAYA****Puerto de la Cruz

Velice oblíbený komfortní hotel s výbornou kuchyní a s výhodnou polohou v blízkosti známé pláže Playa Jardín i Loro Parque . Vhodný pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi.

Poloha:

Asi 250 m od oblíbené tmavé vulkanické pláže Playa Jardin, několik obchůdků a restaurací naleznete v bezprostřední blízkosti hotelu. Samotné centrum Puerto de la Cruz, náměstí Plaza del Charco plné obchodů a kaváren, je vzdáleno asi 20-40 minut chůze. Hotel je vzdálen cca 8-15 min. pěší chůze od Loro Parque.

Vybavení objektu:

V jedné pětipatrové budově hotel nabízí celkem 350 pokojů (některé uzpůsobeny pro osoby tělesně postižené). Hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, internetový koutek (za poplatek), Wi-Fi připojení k internetu na baru Atlantida (zdarma denně od 18.00 do 00.00 hod., jinak za poplatek), restaurace, 2 bary, pivnice, společenská místnost s televizí, dětský klub (děti 4 – 12 let) s omezeným provozem, kadeřnictví a sauna, obchůdky, herna, půjčovna aut. V hotelové zahradě je bazén pro dospělé, dětský bazén, 1 placený vnitřní bazén (vyhřívaný s omezeným provozem, jacuzzi, sauna), bar u bazénu (otevřen v letních měsících), sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětské hřiště (děti do 6 let pouze s rodiči). Animační tým připravuje pro děti i dospělé denní a večerní programy. Hotel a areál (vyjma bazénu) má bezbariérový přístup.

Dvoulůžkový pokoj:

Pokoj má ve svém vybavení televizi, malou ledničku, trezor (k pronájmu), placené Wi-Fi připojení k internetu, telefon, centrálně řízenou klimatizaci (v letních měsících), koupelnu s WC a vysoušeč vlasů, terasu nebo balkon. Za příplatek je možné objednat pokoj s výhledem na bazén nebo s výhledem na moře.Maximální obsazenost – 3 dospělé osoby a 1 dítě do 2 let.

Stravování:

Snídaně a večeře jsou formou švédských stolů v hotelové restauraci. Za příplatek je možné objednat program all inclusive, který zahrnuje plnou penzi, lehké odpolední občerstvení, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby. 

Sport:

Za poplatek - posilovna, squash, zdarma - tenis, paddle, stolní tenis (záloha na sportovní vybavení), a minigolf.

Termíny:

 • 13. 8. - 20. 8. 2021

Ceny s FIRST MINUTE slevou:

 • 20900,- Kč s polopenzí 24200,- s polopenzí
 • 23900,- Kč s all inclusive 28700,- s polopenzí
 •          

Slevy:

 • AKCE: dítě ve věku 2 – 8,99 let je 2.500,-Kč, pokud při rezervaci není tato kapacita dětí vyčerpána. (V případě vyčerpání kapacity platí cena 8.900,- Kč)
 • dítě má v ceně stejnou stravu, jako dospělí.
 • Infant: 500,-Kč.
 • dítě 9 - 12,99 let: 16.500,- Kč s polopenzí, 18.200,- Kč s all inclusive,
 • 3. dospělá osoba: 18.800,- Kč, 21.400,- Kč s all-inclusive.

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:

 • připojištění standard dospělá osoba 490,-Kč/tpobyt, připojištění standard dítě do 11 let 245,-Kč/pobyt ( stornopoplatky do 30000,-Kč, spoluúčast 20%)
 • připojištění COVID-19 cena 240,-Kč/os.( stornopoplatky do 30000,-Kč, znemožnění návratu 7500,-Kč, doprava 7500,-Kč, spoluúčast 20%)
 • příplatek za pokoj s výhledem na moře/bazén: cena na vyžádání u CK,
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4400,-Kč

CENY ZAHRNUJÍ:

 • leteckou přepravu z Prahy na Kanárské ostrovy a zpět,
 • letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek,
 • transfery z letiště do hotelu a zpět,
 • ubytování v hotelu,
 • strava ve formě švédských stolů,
 • základní cestovní pojištění u Evropské cestovní pojišťovny,
 • služby česky mluvícího delegáta,
 • zákonné pojištění proti úpadku CK.

Zájezd (ubytování a dopravu) organizujeme ve spolupráci s CK Canaria travel.

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!