Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Kulturně poznávací zájezd do země Inků

Peru je zemí s úžasně rozmanitou přírodou, lze zde navštívit Andské velikány a rozlehlé přímořské pouště, guánové ostrovy, horský mlžný prales i rozlehlý nížinný prales. K tomu všemu jsou zde úchvatné památky z incké říše. Vždyť mýtické Machu Picchu je asi vůbec nejznámější památkou západní polokoule. 

Peru je pro nás země vonící exotikou. Vysoké hřebeny And, náhorní plošiny, horká a životem kypící džungle, pobřeží se skalnatými ostrovy.

Čeká nás prohlídka hlavního města Limy, poznáte koloniální skvost město Cuzco, bájné incké město Machu Picchu, poplujeme po jezeře Titicaca k ostrovům Uros, Amantani a Taquile, malým letadélkem budeme pozorovat záhadné obrazce na planině u města Nazca a poplujeme lodí k ostrovům Ballestas a navštívíme jeden z nejhlubších kaňonů světa Valle de Colca.

PROGRAM:

1. den Let z Vídně přes Madrid do Limy. Nocleh Lima.

2. den snídaně a přelet vnitrostátním letem z Limy do Cusca.

Cusco - (hlavní město bývalé říše Inků) – nejdéle nepřetržitě obydlené město na kontinentě. Množství koloniálních chrámů, které jsou postaveny na základech inckých staveb. Poznávací okruh Cuscem s anglickým průvodcem včetně vstupů do objektů + Sacsayhuaman – obřadní centrum incké říše. Qenqo – archeologické naleziště a Puca Pucara – incká pevnost. Nocleh v hotelu v Cuscu.

3. den Machu Picchu – město postavené z bílé žuly je zasazeno mezi dvěma špičatými vrcholky, které tvoří jakési terasovité sedlo. Tmavě-zelené kopce, jež vyrůstají z hlubokých údolí řeky Urubamby a jejích nesčetných přítoků, a vzdálené ledovce, jejichž krásu překonává snad jen nekonečná obloha nad jejich zasněženými čepicemi, společně vytvářejí neuvěřitelně dramatickou kulisu největšímu skvostu incké architektury. Nocleh v Cuscu

4. den snídaně. Brzký odjezd busem do města Cusco. Budeme projíždět náhorní plošinou Plateau of Collao. Po cestě uděláme zastávku ve městě Ayaviri. Důležité textilní centrum a významné tržiště zvířat. Navštívíme impozantní chrám Kalasaya a ruiny starobylé kultury Pucara. Další zastávka po cestě bude v Ranqchi. Zde uvidíme svatyni Inků, která byla postavena Inkou Pachacutec a zasvěcená největšímu z bohů Wiracocha. Budeme pokračovat přes ranč La Raya, kde chovají lamy vikuňa. Mineme krásné jezero Wacarpay. Ve městě Andahuaylillas zastavíme a navštívíme kostel San Pedro de Andahuaylillas známé jako Sixtinská kaple Ameriky. Oběd budeme mít ve venkovské restauraci formou bufetu. Ochutnáme typická místní jídla. Příjezd do města Puno, které leží na břehu jezera Titicaca. Večeře není zahrnuta. Nocleh v hotelu v Puno.

5. den po snídaní brzký odjezd turistickou motorovou lodí na exkurzi po jezeře Titicaca – nejvýše položené jezero s lodní dopravou na světě, největší jihoamerické jezero a zároveň největší světové jezero ve výšce nad 2000. Ve zdejší nadmořské výšce je vzduch neobyčejně čistý a sluneční světlo zaplavující vysoko položené velké Altiplano se jiskřivě odráží od hladiny hlubokých vod jezera. Obzor se zdá nekonečný a s drsnými pozemskými tóny celé scenérie kontrastují rozpadající se koloniální kostely a starověké pohřební věže roztroušené po březích. Pojedeme na plovoucí ostrovy Los Uros, kde si místní obyvatelé staví z rákosí nejen domy a lodě, ale také rákosí – hlavně v případě žaludečních problémů i jedí. Budeme pokračovat na ostrov Taquile, kde ostrované Quechua. Žijí stále v duchu svých původních tradic a nosí své barevné tradiční oblečení. Vyjdeme 567 kamenných schodů do města Taquile. Odpočineme si a poobědváme. Odpoledne pojedeme zpět do Puna. Volný večer. Nocleh.

6. den po snídani šestihodinový přejezd do Chivay Valley. Údolí nabízí překrásné scenérie, malé městečka a krásná laguna Lagunillas. Můžeme vidět plameňáky a spoustu andských ptáků. Uvidíme pohřební věže Inků Sillustani. Oběd. Přejezd do soutěsky kondorů – Colca Canyon – jeden z nejkrásnějších přírodních klenotů v celém Peru. Co se návštěvnosti týče, je druhý hned za Machu Picchu a jeho obliba stále stoupá. Kaňon má hloubku 3191 m a je nejhlubším na světě. Colca Canyon je takřka dvakrát větší než arizonský Velký kaňon (Grand Canyon). Odpoledne návštěva tržnice a poté fakultativně koupání v termálních pramenech La Calera nebo pozorování ptactva. Nocleh.

7. den po snídani brzo ráno pozorování kondorů andských v Colca Canyonu, pozorování viskačí a aymar citronových. Po cestě zpět navštívíme koloniální města a kostely Yanque, Coporaque, Achoma a Maca. Oběd v místní restauraci. Po obědě odjezd do města Arequipa. Během čtyřhodinové cesty uvidíme nádherné výhledy na solná jezera s plameňáky, stáda vikuní a kroužící kondory. Nocleh v hotelu v Chivay.

8. den snídaně. Arequipa – díky svému podnebí a poloze je Arequipa známá jako vůbec nejpříjemnější a nejmalebnější město v Peru. Město založil sám Pizarro a jeho první název měl znít Villa Hermosa neboli „Nádherné město“. Většina staveb je postavena z vulkanického sillaru, vytěženého v okolních horách, jehož povrch je tmavý a špinavý od černého sopečného popela. Všechny koloniální budovy a především klášter svaté Cataliny obklopený vysokou tlustou zdí, patří k hlavním turistickým lákadlům města. Odpoledne odjezd směr Nazca. Noční přejezd busem.

9. den ráno příjezd na letiště. Fakultativně Nazca -30 minutový vyhlídkový let nad slavné nazkazské obrazce zvířat vytvořených v poušti. Nazca je nepřetržitě zaplavena cestovateli, kteří záhadné obrazce obdivují a dohadují se o jejich účelu. Obrazce jsou dnes součástí Světového dědictví UNESCO. Navštívíme unikátní místo uprostřed písečných dun oázu Huacachina. Nocleh poblíž Paracas.

10. den. Přejezd na exkurzi na Ballestas – guánové ostrovy. Studený Humboldtův proud, kde zde přivádí živiny z antarktické oblasti a tím vytváří nejproduktivnější potravní mořský řetězec na světě. Obrovské množství ryb je zdrojem potravy pro guánové ptačí společenstvo. Milionové hejna zde tvoří kormoráni, terejové, buřňáci, rybáci a rackové. Nejnápadnějšími obyvateli jsou tučňáci humboldtovi a nádherní pelikáni hnědí. Na uhynulých kusech se přiživují kondoři krocanovití. Pozorovací čluny se přiblíží na krátkou vzdálenost ke koloniím lachtanů hřívnatých. Při cestě uvidíme na pobřeží obrovský trojzubec, který měří 128 metrů. Přejezd do Paracas – pouštní rezervace na pobřeží. Paracas znamená v kečuánštině „pršící písek“. Rezervace pokrývá 335 m2 pampy. Červené útesy spolu se žlutou barvou pouště a azurovým mořem vytváří nádherné scenérie. Na pobřeží žije množství bahňáků a také kondorů, kteří zde sbírají vyplavené mořské tvory. Odpoledne čtyřhodinový přejezd busem do Limy. Ubytování.

11. den Podle času odletu zvolíme některý z fakultativních programů:

Lima - prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, Muzeum zlata a zbraní, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu nebo návštěva ZOO LIMA – LEYENDAS. Tato ZOO je jednou z nejprestižnějších v Jižní Americe. Je rozdělena na biosferické zóny. Raritou jsou předandské vykopávky přímo v areálu. Transfer na letiště. Mezinárodní let přes Madrid.

12. den Přílet do Vídně


Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!