BirdwatchingZájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

PROGRAM: 

 • 1. den: Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd přes ČR směrem na Prahu, Plzeň a Německo.
 • 2. den: Mety – v navštívíme pobočku pařížského centra G.Pompidou, které se nachází ve čtvrti Quartier de l'Amphithéâtre. Centrum navržené architekty Shigeru Banem a Jeanem de Gastines představí díla pocházející zejména z Národního muzea moderního umění (Mnam).
  Remeš – prohlédneme si mistrovské dílo francouzské vrcholné gotiky katedrálu Notre-Dame (Chagallovy vitráže), která byla navržena přímo pro korunovační obřady králů .Nocleh v hotelu Formule 1.
 • 3. den: Přejezd do Paříže - Národní muzeum moderního umění v Centre G. Pompidou + ateliér sochaře Constantina Brancusiho, Musée Rodin – v domě, kde Rodin bydlel od roku 1908 a nájem platil svými pracemi, po jeho smrti se dům stal muzeem sbírky, kterou Rodin věnoval státu.  Musée Picasso – obrazy, koláže, plastiky, kresby a keramika ve sbírce, která je konečně otevřena po dlouhodobé rekonstrukci. Pak procházka kolem Invalidovny přes Martova pole (rozlehlé zahrady) k Eiffelově věži, pro zájemce výstup k Eiffelově věži (postavena 1889 u příležitosti 100. výročí Velké francouzské revoluce), pro zájemce výstup do prvního i druhého patra anebo výtahem až na vrchol.. 
  Ve večerních hodinách odjezd na ubytování a zasloužený odpočinek v hotelu Premiere classe.
 • 4. den: Musée Guimet (celosvětově největší sbírka umění z Nepálu a Tibetu, dále Afghánistánu, Pákistánu, Japonska, Číny, celkem ze 17 zemí Asie  procházka kolem Louvru ke gotickému klenotu  St. Chapelle, katedrála Notre Dame, přechod na druhý břeh Seiny do Latinské čtvrti, Sorbonna a nádherné lucemburské zahrady a palác,  navečer odjezd z Paříže a ubytování napůl cesty k  Monetově  Giverny v hotelu Formule 1 Flins.
 • 5. den: Giverny – Monetův dům, ateliér  a zahrady, které sám navrhl, žil tady od roku 1883 až do své smrti,  přejezd do Normandie a prohlídka středověkého centra starobylého hlavního města normandského  vévodství Rouen, kolem přístavu Le Havre (vylodění spojenců za 2. světové války a téměř úplné zničení a znovuvystavění), Étretat – „brány alabastrových útesů“, skalní útvary, travnaté louky - pokud bude počasí dovolí, dopřejeme si malování v plenéru, večer ubytování v hotelu Formule 1 u Caen. 
 • 6. den: Bayeux – slavná tapiserie. Hlavním cílem je ostrůvek Mont St.-Michel, prohlídka opatství s klášterním  kostelem a nádherné gotické stavby na skále v zálivu, dále přejezd po bretaňském pobřeží až ke skalní  vyvýšenině Pointe du Grouin, odkud je úžasný výhled na vrcholek Mont St-Michel a Atlantic, citadela, Dinan – malebné dlážděné středověké ulice s hrázděnými domy a atmosféra typických bretaňských městeček, ubytování večer v hotelu Formule .
 • 7. den: Carnac – tajemné kameny – menhiry a dolmeny, mohyla St. Michel. Katedrála Notre Dame Chartres. Nocleh v hotelu F1 v Chartres.
 • 8. den: Musée d´Orsay, otevřeno v roce 1986, nekonvenční budova přestavěná z hotelu a nádraží, doménou je malířství a sochařství 1848-1914 (barbizónská škola, Courbet, Millet, Daumier, Manet, Monet a impresionistická sbírka, Gogh,  Gauguin,  Cezanne,  Nabis, atd.), Musée nationale de Orangerie, nově zrekonstruované museum pro osm pláten Monetových Leknínů a také nově uspořádaná sbírka s díly, Renoira, Cézanna, Utrilla, Matisse, Deraina a Picassa, vyhlídka z terasy na place du Trocedéro, pak  La Défense, ukázka moderní architektury z konce 20. století, z Grande Arche dohled až k Louvru, noční procházka na Montmartru (dá se koupit i levná noční večeře) monumentálním schodištěm ke kostelu Sacre Coeur, kde chvilku posedíme, bazilika, která působí trochu jako orientální mešita. Noční zastávka u Eiffel a hodně pozdní návrat do hotelu Premiere classe.
 • 9. den: Musée du Quai Branly – nově otevřeno v roce 2006 po pěti letech budování, muzeum starověkých civilizaci a umění několika kontinentů – Afrika, Oceánie, Asie, Severní a Jižní Amerika – sbírka, která byla z velké části nashromážděna sběrateli v 19. století, máme se na co těšit, nejen moderní architektura, ale i skvělá instalace. Prosklená budova, kterou navrhl architekt Jean Nouvel, odráží stín sousedící Eiffelovy věže a je obklopena nádherným parkem s pěšinami, travinami, stromy a jezírkem.
  Prohlídku města začneme u Napoleonova Vítězného oblouku a odtud půjdeme procházkou přes hlavní pařížskou třídu Champs-Elysées kolem Grand a Petit Palais na Place de la Concorde s výhledem na nádherné zahrady Jardin des Tuileries, zakončené Louvrem. Odpoledně nás čekají sbírky Louvru, pak osobní volno, odjezd z Paříže kolem 20.00h, noční přejezd do ČR.
 • 10. den: Příjezd ve večerních hodinách.

Termín:    Libovolný


Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!