Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Putování za vínem - degustace ve vinných sklípcích nebo ve vinařství včetně ubytování na pět dnů.

Program

Den první

Cesta směr Trenčín, Prievidza, Žiár nad Hronom, Zvolen, Detva, Lučenec, Sálgotarján, Eger (cíl dne). Do Egeru dorazíme před polednem a následně se ubytujeme. Oběd, Termály v Egersaloku, v podvečer se nabízí nově otevřený vinný komplex, který otevřelo vinařství Tibor Gál poblíž centra a podvečerní obchůzka městem. Ubytování v Egeru ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.

Den druhý

Po snídani je možná návštěva tržnice. V dopoledních hodinách prohlídka hradu s biskupským palácem, Minaret, Lyceum s observatoří, Biskupský dvůr, Basiliku. Oběd v Csárdě v „Udolí krásné paní“.  Odpoledne koupání v jeskyních termálech v Demiénu a prohlídka vinařství Egri korona borház s možností ochutnávky a nákupu vín. Ubytování v Egeru ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.

Den třetí

Po snídani odjezd směr Tokaj. Dvouhodinová cesta s obědem v některé z typických maďarských Csárd, a protože pojedeme přes město Miskolc, navštívíme vyhlášené jeskynní termální lázně Miskolc Tapolca! V samotném Tokaji začneme prohlídkou muzea Tokaje a jeho výstavu o regionu a způsobech výroby vína. V Tokaji je spousta obchůdků s tokajským vínem a také množství sklepů, sklípků a vinoték, které společně během odpoledne a večera „vymeteme“. Přejedeme do Sárospatáku na ubytování. Možnost návštěvy Götz Vinařství s ochutnávkou. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.

Den čtvrtý

Po snídani odjezd – cesta maďarskou částí Tokaje do města Sárospaták – (Blatný potok)

Prohlídka hradu, který býval sídlem rodu Rákoczy, oběd v Csárdě u řeky a plavba lodí po Bodrogu kolem nejnižšího místa na Slovensku až do obce Viničky, která je jednou z mála slovenských tokajských obcí. Ubytování v penzionu ve Viničkách ve dvoulůžkových pokojích, ochutnávka vín ve sklepě penzionu. 

Den pátý

Po snídani návštěva slovenské tokajské obce – Velká Trňa s prohlídkou největšího slovenského tokajského vinařství - prohlídka vinných sklepů s ochutnávkou, obědem a možností nákupu vína. Cesta zpět. Předpokládaný návrat kolem 22.00 hodiny.

Termín zájezdu: Libovolný

Cena: 5800,- Kč (září 2016)

Cena zahrnuje: 4x ubytování  se snídaní, pobytové taxy, dopravu lux. busem, průvodce, odborný výklad o víně po celou dobu zájezdu, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: vstupné do lázní, degustace ve vinných sklípcích nebo ve vinařství cca 10 Euro/os., plavba lodí po Bodrogu cca 19-20,- EUR, komplexní pojištění včetně storna  120,- Kč/os.

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!