Birdwatching
Zájezdy se zaměřením na pozorování ptactva

Pobytový zájezd na Bali pro milovníky přírody a papoušků - 5. - 20. 10. 2024.

Po úspěšné premiéře tohoto zájezdu jsme se rozhodli uskutečnit cestu na Bali v říjnu 2024 znovu. Tentokrát bude ještě o dvě noci delší! 

Bali je nejnavštěvovanější turistická destinace v Indonésii. Vzhledem k tomu, že je velmi blízko rovníku, je zde celý rok krásné teplé podnebí. Nabízíme Vám nádherný pobyt a odpočinek v tomto tropickém ráji. Můžete zde ale využít velké možnosti výletů a navštívit okouzlující místa tohoto ostrova. Zaměříme se taky na poznání všech přírodních krás ostrova. Nádherná příroda na Bali je dána především jeho tropickou polohou. Létá zde 429 druhů ptáků včetně vzácné majny Rothschildovy, která nežije nikde jinde na světě. K místní fauně patří bantengové, hulmani a makakové, jeleni sambarové, kančilové, kočky bengálské, ratufy, varani, krajty a další plazi. Kdysi zde žili tygři balijští, ale ten poslední byl zastřelen v roce 1937. Místní flóra zahrnuje nespočet nádherných druhů rostlin, mezi které patří drobné orchideje, ale i obří rostlina rafflesii, což je největší květina na světě. Její květ má průměr téměř jeden metr. Na Bali objevíte dva posvátné druhy stromů - nejvýznamnější je Banyán, který roste v chrámech, a z jeho vzdušných kořenů vyrůstají stromy nové. Druhým posvátným stromem je plumérie, která má nádherné květy, kterými se zdobí tanečnice a slouží i jako oběti bohům.

PROGRAM:

1. den - Odlet z Vídně/Prahy v odpoledních hodinách.

2. den - Přílet do Denpasaru v odpoledních hodinách, transfer na vybraný hotel, ubytování a odpočinek v hotelu.

3. - 12. den – Pobyt ve vybraném hotelu, možnosti výletů za místní ceny. Příklady možných výletů naleznete níže v textu.

13. den - Večerní přesun na letiště do Denpasaru. Odlet směr Evropa.

14. den - Přílet do Vídně.

VÝLETY:

Výlety je výhodnější platit na místě. Jsme domluveni s česky mluvícím průvodcem, který žije na Bali a nabídne nám výhodné ceny, které se pohybují v řádu stokorun.

BALI BIRD PARK – tento ptačí park byl otevřen v roce 1995 a brzy se stal jedním z nejvýznamnějších ptačích parků v Indonésii. Je domovem více jak 1000 ptáků 250 druhů a menšího počtu plazů. Mezi nejohroženější druhy ptáku, které zde chovají je majna Rothschildova. Ta byla před několika lety na okraji úplného vyhubení. V parku je spousta informačních cedulí o chovaných druzích ptáků. Park je rozdělený do sedmi regionů, které vytvářejí přirozené biotopy těchto ptáků, doplněné domorodými rostlinami. Budete cestovat z hluboké džungle Sumatry na daleký východ Indonésie a Papuy, kde objevíte původní ptáky těchto oblastí. Jsou zde představeny další tropické kontinenty včetně Jižní Ameriky, africké savany a Austrálie a octnete se mezi kasuáry, jeřáby, čápy a pelikány. Jednou z nejkrásnějších částí tohoto parku je Papua – deštný prales. To je velkolepá průchozí voliéra, která je osázená vysokými stromy. Po schodech se dostanete až do korun těchto stromů, kde vám těsně kolem hlavy volně létají loriové. Najdete tady velkou sbírku těchto krasavců od loriů žlutohřbetých přes olivové, tříbarvé a tmavé až po rudočelé, nebo mnohobarvé horské. Někteří papoušci a zoborožci se po parku pohybují volně. Na každém rohu mají svůj strom nebo přístřešek s krmením. Tyto ptáky je možné bez problémů pohladit nebo vzít si na ruku či rameno. Mezi ně patří i takové skvosty jako kakadu palmový, kakadu molucký, tricha orlí, arové, eklektusové i žakové. Park má jednu z největších expozic rajek na světě. Některé druhy těchto ptačích skvostů jsou chovány jednotlivě nebo v párech ve voliérách, jiné volně v pavilonu. Můžete zhlédnout ptačí show s dravci, zhlédnout krmení pelikánů rybami nebo krmení varanů komodských. Fotografování je zde bez omezení.

BALI REPTILE PARK - v těsném sousedství Bird parku. V nádherném prostředí tropického pralesa uvidíme spoustu plazů s celého světa. V parku najdeme krokodýly (např. krokodýl mořský, čelnatý, štítnatý tomistoma úzkohlavá), ještěry (asi největší sbírka varanů na světě -19 druhů včetně komodského, gekoni, tilikva obrovská, agama molucká…), hady ( 13 druhů krajt, 9 druhů zmijí, kobry…) a želvy (želva žlutohlavá, amboinská, orlície bornejská, krátkokrčka Branderhorstova, želva Forstenova, matamata třásnitá…). Zkušený ošetřovatel Vám ukáže reakce kobry královské, uvidíte krmení krokodýlů. Děti si mohou hrát s želvami či leguány.

BALI ZOO – je první zoologický park na Bali. Byl otevřen v roce 2002 na ploše 22 akrů. Chovají zde více jak 350 exotických zvířat. Ta pochází především z Indonésie a zahrnuje vzácné druhy, jako je tygr sumaterský, slon indický, orangutan nebo binturong. Pro návštěvníky je zde připraveno několik výjimečných atrakcí. Je to především safari na slonech. Při tomto safari se vydáte mimo park, překročíte řeku Wos a navštívíte přírodní vodopád i travnatá údolí v okolí. Před návratem do zoo uvidíte nejstarší vesnický chrám v regionu. Další možností je noc v zoo. Při tomto magickém zážitku se potkáte se slony, můžete se vyfotit s krajtou a na závěr budete při večeři sledovat taneční vystoupení s ohni. Pro návštěvníky je taktéž připravena stezka po stromech. V parku můžete zakoupit krmení pro speciální druhy zvířat a nakrmit je.

ANAK BURUNG TROPIKANA – jedna z největších ptačích farem v jihovýchodní Asii. Byla založena v roce 1996. Pyšní se jednou z největších sbírek loriů na světě. Chovají zde také mnoho druhů kakadů, eklektusů, loríčků, lorikulů, zoborožců a dalších druhů. Odchovali zde i takové chovatelsky složité druhy jako je tricha orlí, kakadu žlutolící a lori červenolící.  Z více jak 35letými zkušenostmi v chovu a odchovu ptáků je farma na velmi vysoké úrovni. Ptáci jsou chování v podmínkách, které zajišťují jejich optimální zdraví. Většina ptáku je v zavěšených voliérách, což jim zajišťuje vysoký hygienický standart. Nejmodernější inkubátory zajišťují vysokou líhnivost. Všichni ptáci jsou okroužkování uzavřenými kroužky. Jsou registrováni indonéskými úřady a mají certifikaci pro export do celého světa včetně permitu CITES.

Národní park BALI BARAT - jediný národní park na Bali, pokrývá 190 km2 severozápadního cípu Bali. Dalších 550 km2 je chráněno poblíž parku a pod ochranu spadá také téměř 70 km2 korálových útesů a pobřežních vod. Je to místo, kde se můžeme procházet mezi lesy, pozorovat a fotografovat savce a ptáky, nebo prozkoumat pobřežní mangrovové porosty. Vegetaci parku z větší části netvoří tropický les, který vyžaduje celoroční dešťové srážky, ale pobřežní savana s opadavými stromy, které jsou v období sucha holé. Na jižní svahy spadá více pravidelných srážek a také tam roste více tropické vegetace, zatímco pobřežní nížiny porůstají rozsáhlé mangrovové lesy. V parku žije asi 160 druhů zvířat, jako divoký tur banteng, sambar ostrovní, muntžak sundský, hulmani jávští a makakové jávští, kančilové menší, kočky bengálské, obří veverky - ratufy uzdičkové, dikobrazi, varani, kobry, krajty a další plazi. Nejlepší doba k pozorování fauny je v období sucha od května do října. Park je bohatý na ptačí život, vyskytuje se zde kolem 200 druhů, jako je zoborožec bělolící, střapatý, orlík chocholatý, mandelík východní, rýžovník šedý, tygříček tečkovaný, panenky, marabu indomalajský, pita páskovaná a mnoho dalších.  Žije zde i 3 druhů papoušků: alexandr růžový, lorikul žlutoprsý a snad ještě i lori mnohobarvý balijský. Stále zde existuje velmi vzácná majna Rothschildova. To byl klíčový důvod, proč byl tento národní park v roce 1941 vytvořen. Do roku 2001 se odhadovalo, že ve volné přírodě přežilo jen šest jednotlivých majn, všechny v tomto parku. Druh byl zachráněn chovem v zajetí a reintrodukce rychle pokračuje. Také zde mají chovné centrum majn v ústředí parku v Cekiku.

Další výlety:

 • Opičí les v Ubudu. Jedná se o přírodní rezervaci a hinduistický chrámový komplex s 186 druhy tropických stromů a všudypřítomnými opicemi druhu makak jávský. https://monkeyforestubud.com/
 • Tlaga Singa (koupání a oddych) dva velkolepé bazény s malebným výhledem na řeku, bar u bazénu, lázeňské procedury. https://tlagasinghabali.com/
 • Lovina pozorování delfínů, šnorchlování u moře, pozorování ptáků u jezera Tamblingan
 • Kintamani poznávání tradiční kultury Bali, řemesla, ochutnávka kávy
 • Motýlí park- je domovem některých vzácných druhů motýlů.
 • Rýžová pole + vodopády- krajinářsky nejznámější oblast ostrova
 • Botanická zahrada Bedugul - největší botanická zahrada v Indonésii https://kebunraya.id/bali

Termín zájezdu:

 • 5. – 19. října 2024

Cena:

 • Sativa Sanur Cottage: 48.900 Kč/os.

 • Puri Santrian Resort: 59.900 Kč/os.


Cena zahrnuje:

 • letenky z Prahy / Vídně na Bali a zpět,

 • transfery z letiště na hotel,

 • 13x ubytování ve vybraném hotelu se snídaní,

 • pobytové taxy,

 • českého průvodce,

 • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • vízum do Indonésie cca 35 USD,

 • fakultativní výlety,

 • vstupy do památek a parků,

 • spropitné,

 • ostatní stravu,

 • ostatní pojištění.

Příplatky:

 • Komplexní pojištění UNION PANDEMIC A60 včetně storna (do 60.000Kč): 2.080,- Kč/os.

 • Komplexní pojištění UNION A60 včetně storna (do 60.000Kč): 1.600,- Kč/os.

Ubytování:

 • Sativa Sanur Cottages **** se nachází 5 minut chůze od pláže Sanur a 18 km od mezinárodního letiště Ngurah Rai. Ve stínu kokosových palem nabízí venkovní bazén, dětský bazén a lázně. K dispozici je bezplatné Wi-Fi. Pokoje v Sanur Sativa Cottages mají vlastní terasu a venkovní posezení. Ve všech pokojích najdete kabelovou/satelitní TV a příslušenství pro přípravu čaje a kávy. Hosté si mohou dopřát relaxační masáže, hotel poskytuje směnárnu. V restauraci hotelu Sanur Sativa se denně podává snídaně formou bufetu. Můžete si zde také vychutnat výběr místních i mezinárodních jídel. Sativa Cottage je 20 minut jízdy od oblasti Kuta. Do centra Sanuru to z hotelu pěšky trvá asi 15 minut. https://sativahotels.com/

 • Puri Santrian Resort ***** je moderní turistický rezort strategicky umístěný přímo na pláži na klidném jižním konci Sanuru, v blízkosti několika historických památek. Jedná se o hotel luxusní kategorie, je zasazený do vzrostlé tropické zahrady. Může se pochlubit 2 velkolepými venkovními bazény, bezplatným Wi-Fi a lázněmi. Prostorné pokoje v Puri Santrian jsou elegantně zařízené a vybavené satelitní TV, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy a minibarem. Velké balkony poskytují krásný výhled na tropické zahrady. V hotelových lázních na vás čekají luxusní balijské masáže a kosmetické procedury. Hosté se mohou také těšit na lekce jógy, které doplňují procedury. K dispozici jsou i další rekreační aktivity, jako jsou kurzy vaření, šnorchlování a parasailing, půjčovna jízdních kol. Hosté si mohou pochutnat na snídani formou bufetu. Beach Club nabízí čerstvé mořské plody a mezinárodní jídla a každý týden se zde konají tradiční představení. https://santrian.com/puri-santrian/

Rezervační formulář

Rezervace prostřednitvím tohoto formuláře není závazná.

V případě, že se Vám neozveme do 48hod od rezervace, kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 572 554 145!